DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Przełamanie Stomilu. Pierwszy ligowy punkt od prawie miesiąca

Bezbramkowy remis Stomilu w Kaliszu i przegrana Olimpii w Siedlcach z Pogonią 0:1 – to bilans II-ligowych klubów piłkarskich w 25. kolejce spotkań.

Szczególnie cenny jest remis zawodników ze stolicy Warmii i Mazur, którzy po serii czterech porażek z rzędu wreszcie dopisali punkt do swojego konta. Bezbramkowe rozstrzygnięcie w meczu z liderem rozgrywek – KKS 1925 Kalisz – było pierwszym ligowym punktem od 25 lutego. Pomimo, że olsztynianie rozegrali najlepszy mecz w rundzie wiosennej, to wciąż pozostają w strefie spadkowej.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Był to już piąty z rzędu bezbramkowy wynik Stomilu po pierwszych 45 minutach spotkania. Duma Warmii swoich szans na zdobycie bramki szukała głównie w kontratakach. Na wyróżnienie zasłużyli Daniel Pietraszkiewicz oraz Bartosz Florek.

Po 60. minucie meczu Stomil wyprowadził kilka ciekawych akcji. Najgroźniejszą stworzył w 80. minucie, gdy po uderzeniu Filipa Laskowskiego z dystansu bramkarz gości zapobiegł utracie bramki.

Punkt z liderem cieszy, ale zdaniem trenera Stomilu Grzegorza Lecha pozostawia duży niedosyt.

Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy przebyli znowu kawałek drogi. Od nas z Olsztyna wszędzie jest daleko. Graliśmy z dobrą drużyną, zorganizowaną, mającą swój pomysł na grę. Cieszy nas, że organizacja gry w obronie nie pozwoliła przeciwnikowi na stworzenie sytuacji. Cieszymy się z punku, natomiast jest w nas duży niedosyt

– powiedział.

Trener Stomilu poinformował również, że kontrakt z klubem rozwiązał pozyskany niedawno właśnie z KKS-u Japończyk – Kentaro Arai. 25-letni pomocnik pojawił się w olsztyńskich barwach w dwóch meczach II ligi.

KKS 1925 Kalisz – Stomil Olsztyn 0:0
Stomil Olsztyn: Garstkiewicz – Wójcik, Szabaciuk, Sadowski, Lukáš Kubáň, Żwir – Krawczun (71′ Szramowski), Laskowski, Bezpalec, Daniel Pietraszkiewicz (89′ Kośmicki) – Florek (84′ Kurbiel)

Blisko remisu byli także piłkarze Olimpii Elbląg, którzy w spotkaniu z wiceliderem rozgrywek – Pogonią Siedlce – stracili bramkę na 3 minuty przed końcem spotkania.

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski (81‘ Łaszak), Wierzba (64‘ Jóźwicki), Mruk, Filipczyk, Sangowski, Kuczałek, Spychała, Famulak, Yatsenko (57‘ Bartoś), Gabrych (57‘ Kozera)

W tabeli II ligi Olimpia Elbląg zajmuje 11. miejsce (33 pkt). Wciąż w strefie spadkowej pozostaje Stomil Olsztyn, który jest 16. (25 pkt) i traci do dającego utrzymanie 14. miejsca 2 pkt.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski/Ł.Sadlak
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg
Reprezentacja Polski w finale baraży o Euro 2024

Polska wygrywa z Estonią 5:1 w meczu barażowym o awans do piłkarskich mistrzostw Europy. W finale baraży zagrają z Walią. Biało-czerwonych czeka ostatni etap walki o...