Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ich zobowiązania to nawet 3 tys. zł na mieszkańca. Znamy najbardziej i najmniej zadłużone gminy w województwie

Fot. Fotolia.com

Barciany to najbardziej zadłużona gmina na Warmii i Mazurach. Na drugim biegunie jest gmina Prostki – podało ministerstwo finansów.

Dług Barcian wyniósł, pod koniec ubiegłego roku 3 017,00 złotych na mieszkańca. Zadłużenie całkowite gminy to aż 19,2 mln złotych. Na drugim miejscu jest gmina Ełk z kwotą 2 982,00 zł, a na trzecim Korsze – 2 825,00 złotych.

To i tak niewiele w porównaniu z najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. W gminie Ostrowice w województwie zachodniopomorski dług sięgnął 18,6 tys. złotych na mieszkańca. Dziś sejm będzie głosował w sprawie likwidacji gminy Ostrowice i wcielenia jej do gmin sąsiednich.

Gospodarze gmin tłumaczą wysokie zadłużenie prowadzonymi inwestycjami. Na przykład w Barcianach powstała stacja uzdatniania wody, hala sportowa i drogi.

Na drugim biegunie, najmniej zadłużonych gmin, liderem są Prostki. Tutaj na jednego mieszkańca przypadają tylko 32 złote, w Lubawie – 68 złotych i Godkowie – 177 złotych.

 

Autor: Adam Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gmina, inwestycje, Prostki, zadłużenie, dług
Ponad 5,5 mln złotych zainwestują firmy w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Duże inwestycje w ełckiej i gołdapskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dwie firmy zainwestują w sumie ponad 5,5 mln złotych. Firma, która ma już swój zakład...

Zamknij
RadioOlsztynTV