Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ich codzienność zamknięta w obiektywie aparatu. Niezwykła wystawa Stowarzyszenia BLUR

Fot. Marek Sowa/niezwyklacodziennosc.info.pl

Po południu w Olsztynie odbędzie się wernisaż wystawy „Niezwykła codzienność”. A tą niezwykłą codzienność osób pozbawionych pewnej sprawności na zdjęciach przedstawili członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR.

Ludzie boją się niepełnosprawnych – mówi fotograf Tomasz Stawarski i niewidomy Daniel Rupiński.

Daniel bardzo lubi relację z ludźmi i to jest dla niego bardzo ważne, by móc normalnie z otoczeniem nawiązywać relację. Myślę, że przez tę wystawę staramy się pokazać ludziom, że niepełnosprawność to jest rzecz normalna w życiu społecznym.

Daniel Rupiński z Olsztyna od 10 lat jest hejnalistą. Codziennie o 12.00 z balkonu olszyńskiego ratusza gra na trąbce hymn „O Warmio moja miła”. Rupiński jest jedną z 19 osób, którą dziś będzie można zobaczyć na zdjęciach podczas wernisażu wystawy „Niezwykła codzienność”.

Radio Olsztyn jest patronem medialnym wystawy. Początek o 17.00 w restauracji Park-Cafe przy ulicy Radiowej w Olsztynie.

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografia, wystawa, Tomasz Stawarski, Blur, Niezwykła codzienność
„What do You really want?”

„What do You really want?” - to tytuł wystawy, którą możemy oglądać w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Autorką obrazów zaprezentowanych na wystawie jest olsztyńska artystka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV