Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historia Braniewa na podstawie życiorysów 100 osób, które szczególnie zasłużyły się miastu

Fot. Aneta Pastuszka

„Urodzeni w Braniewie na przestrzeni wieków” to najnowsza publikacja Towarzystwa Miłośników Braniewa. Przedstawiono w niej sylwetki stu osób, cenionych za swoje zasługi i odgrywających ważną rolę w życiu miasta, regionu, a nawet Europy i świata.

W książce znajdziemy spis i krótką biografię osób urodzonych między XIV wiekiem a połową XX wieku. Zbiór nazwisk ma pomóc w poznawaniu zawiłej i bogatej historii Braniewa. Publikację otwiera niemiecka aktorka znana z seriali, które również można było obejrzeć w Polsce.

Autorką jest Sabina Dorota Olbryś wiceprezes Towarzystwa Miłośników Braniewa. Publikacja jest bezpłatna i można ją dostać w Muzeum Ziemi Braniewskiej w Braniewie.

„Urodzeni w Braniewie na przestrzeni wieków” – to kolejna książka wydana przez TMB. W ubiegłym roku ukazały się publikacje m.in. poświęcone historii zamku biskupiego oraz życiu i działalności ks. dziekana Stanisława Orłowskiego.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. Aneta Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w publikacja, Muzeum Ziemi Braniewskiej, Urodzeni w Braniewie na przestrzeni wieków, Sabina Olbryś
Muzeum Ziemi Braniewskiej

Muzeum Ziemi Braniewskiej powstało w 2016 roku z inicjatywy członków Towarzystwa Miłośników Braniewa. Znajdziemy w nim dary dawnych i obecnych mieszkańców. Co udało się ocalić od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV