Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwałtowne burze wracają na Warmię i Mazury. Porywy wiatru mogą osiągać nawet do 80 km/h

Fot. Info Meteo – Elbląg

Dwa auta uwięzione na drodze 604 koło Nidzicy pomiędzy powalonymi piętnastoma drzewami, zalana ulica w Ostródzie – to niektóre ze skutków burz które przechodzą nad regionem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Warmii i Mazur o złych warunkach pogodowych. Alert obowiązuje do północy.

Strażacy w podnidzickich Grzegórzkach usuwali drzewa pomiędzy którymi utknęły dwa auta – podróżowało nimi sześć osób, nikomu nic się nie stało. W Ostródzie po silnej ulewie na ulicy Czarneckiego wybiła studzienka kanalizacyjna i zalało część ulicy. W miejscowości Drynki doszło do podtopienia posesji. Strażacy usuwają także powalone drzewa i konary w Lidzbarku Welskim i Elblągu.

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi burzami z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie nawet do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy będzie grad.

Temperatura wody w akwenach osiąga 24 st. Celsjusza. To przyciągnęło nad mazurskie jeziora mnóstwo żeglarzy. W związku z alertem IMGW dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, Tomasz Kurowicki apeluje, by bacznie śledzić zmiany w pogodzie i w razie potrzeby wzywać pomoc.

00:00 / 00:00

W zeszłym tygodniu podczas załamania pogody strażacy z regionu wyjeżdżali ponad dwieście razy do usuwania skutków burz i ulew, jakie przeszły nad Warmią i Mazurami. Były to przede wszystkim drzewa i gałęzie powalone na drogi i chodniki oraz podtopienia posesji i piwnic.

 

Autor: B. Gajlewska/L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, grad, burze, deszcz, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Kilka dni bez upałów w północnej Polsce. Synoptycy zapowiadają jednak powrót wysokich temperatur

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że w Polsce północnej na razie koniec fali upałów i gwałtownych burz. Teraz mieszkańców czeka kilka dni z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV