Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Schetyna: służba zdrowia wymaga drastycznej i błyskawicznej reakcji. Lider Koalicji Obywatelskiej z wizytą na Warmii i Mazurach

Lider PO Grzegorz Schetyna odwiedził Elbląg. Fot. M.Stankiewicz

Zmiany w służbie zdrowia i podnoszenie płacy minimalnej – to tematy, które przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poruszał podczas wizyty na Warmii i Mazurach.

Szef największej opozycyjnej partii w Olsztynie spotkał się z dyrekcją i ordynatorami oddziałów Szpitala Wojewódzkiego. Po spotkaniu mówił, że służba zdrowia wymaga naprawy. Jak przekonywał, nie wystarczą same pieniądze, konieczne są również zmiany organizacyjne.

Sprawa ochrony zdrowia, która jest w coraz gorszym stanie, wymaga twardych, drastycznych i błyskawicznych reakcji. I to nie są tylko kwestie budżetowe, czy przesunięć, czy doinwestowania pewnych rzeczy.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Szef PO wcześniej spotkał się z przedsiębiorcami. W trakcie konferencji prasowej krytykował zapowiedziane przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości podnoszenie płacy minimalnej. Podczas niedawnej konwencji Jarosław Kaczyński mówił o tym, że płaca minimalna w 2021 roku wyniesie 3 tysiące złotych brutto miesięcznie, a 2 lata później – 4 tysiące złotych. Przewodniczący PO krytykował te zapowiedzi. Obecnie płaca minimalna wynosi 2250 złotych brutto miesięcznie.

Narzucanie dekretami płacy minimalnej to kompletny brak porozumienia z ludźmi pracy. Brak rozmowy z tymi, którzy tworzą budżet, tworzą dochód i bogactwo naszego państwa: pracownikami i pracodawcami. Nie można uderzać firmy w taki sposób, że ci, którzy zarabiają średnio, nie dostaną w perspektywie kilku-kilkunastu lat żadnych podwyżek, bo wszystkie pieniądze pracodawca będzie musiał przeznaczyć na płacę minimalną i na podwyższony ZUS.

Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził także Elbląg, gdzie zaprezentował kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu.

Przewodniczący PO podkreślił jak ważne są to wybory, jak dobra ekipa reprezentuje Koalicję Obywatelską oraz jak doby wynik ta ekipa osiągnie. Chciałby także, żeby Koalicja Obywatelska zwyciężyła we wszystkich okręgach senatorskich. Grzegorz Schetyna zaznaczył, że nie będzie to łatwe.

00:00 / 00:00

Jeszcze dziś przewodniczący Grzegorz Schetyna spotka się z wyborcami w Morągu, Olsztynie oraz Ełku. Do wyborów pozostało niespełna cztery tygodnie. Odbędą się w niedzielę 13 października.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna w Olsztynie. Fot. A. Piedziewicz

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna w Olsztynie. Fot. A. Piedziewicz

Autor: A.Piedziewicz/J.Salmonowicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Platforma Obywatelska, Grzegorz Schetyna
Podsumowanie pracy Sejmu, wyższa płaca minimalna, przeniesienie dowództwa z Białobrzegów do Olsztyna. Oglądaj „My, Wy, Oni”

Gospodarzem audycji publicystycznej My, Wy, Oni był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do studia skorzystali: Zbigniew Ziejewski - Polskie Stronnictwo Ludowe Dariusz Frejnik - Kuzkiz’15 Anna Wasilewska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV