Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grupa przestępcza zajmująca się stręczycielstwem rozbita. CBŚP zatrzymało czterech mieszkańców Warmii i Mazur

Funkcjonariusze białostockiego oddziału CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się stręczycielstwem. Przestępcy działali między innymi w Ełku, Suwałkach, Augustowie i Białymstoku.

Jak poinformowała komisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, w tych kilku miejscowościach przestępcy wynajmowali mieszkania, w których kobiety świadczyły płatne usługi seksualne. Policjanci z Białegostoku przy wsparciu funkcjonariuszy z Olsztyna, Suwałk i Lublina zatrzymali we wtorek czterech mieszkańców Warmii i Mazur. Akcja została przeprowadzona w powiecie oleckim i Ełku. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwie atrapy broni palnej, telefony komórkowe, nośniki pamięci, laptopy oraz dokumenty stanowiące materiał dowodowy.

00:00 / 00:00

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 100 tysięcy złotych. Wszystkim mężczyznom Prokuratura Okręgowa w Suwałkach postawiła zarzut działania w grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z prostytucji.

Okazało się również, że przestępcy uczynili z nierządu stałe źródło dochodu. Na wniosek suwalskiej prokuratury wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Fot. cbsp.policja.pl

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zatrzymanie, sutenerzy, prostytucja, przestępcy, grupa przestępcza, video, CBŚP
Motorowerzysta potrącił starszą kobietę na przejściu. 84-latka trafiła do szpitala

Z obrażeniami głowy i ręki trafiła do szpitala 84-letnia kobieta, która na przejściu dla pieszych została potrącona przez 15-letniego motorowerzystę. W środę po godz. 18:00 na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV