Grand Slam Olsztyn 2015: Polacy ograli słynnych Brazylijczyków!

W olsztyńskim Centrum Rekreacyjno – Sportowym Ukiel trwa turniej Wielkiego Szlema w siatkówce plażowej.

Dzień zaczął się od sensacyjnego zwycięstwa pary Kantor/Łosiak z legendarnymi Brazylijczykami – Ricardo i Emanuelem 2:1. Jak mówił po tym meczu Piotr Kantor, widać było, że doświadczenie to nie wszystko.

00:00 / 00:00

Kolejny mecz ułożył się także po myśli popularnych „Kantego” i „Łosia”, którzy wygrali z równie utytułowaną parą z USA – Gibbem i Pattersonem 2:1.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również nasza eksportowa para – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy najpierw pokonali Niemców – Fuchsa i Windscheifa 2:0, wieczorem również bez straty seta wygrali z Australijczykami Kapą/McHugh. Polacy tak podsumowali swoje występy

Gorzej w pierwszym meczu poradzili sobie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, przegrywając w dwóch setach z hiszpańskim duetem Herrera/Gavira. Jak mówił Kuba, to nie oznacza, że zamierzają ten turniej odpuścić, choć konkretnego celu nie mają.

Drugi mecz poszedł naszym zawodnikom zdecydowanie lepiej, bo pokonali 2:0 Kanadyjczyków – Saxtona i Schalka.

Na razie turniej przebiega bez zakłóceń, a boiska są świetnie przygotowane. Za ich budowę odpowiedzialny był prekursor plażowej odmiany tej dyscypliny w Polsce, olsztynianin – Piotr Koczan.

W turnieju żeńskim w 1/8 finału zagra nasz jedyny duet. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie i jutro o godz. 13 na boisku głównym zagrają ze zwyciężczyniami meczu Bansley/Pavan z Kanady a Pata/Matatuatu z Vanuatu.

Turniej potrwa do niedzieli. Wstęp na trybuny jest bezpłatny. Jutro oraz w weekend bilety będą natomiast wymagane tylko na jednej trybunie stadionu głównego. Na pozostałe dwie wejdziemy za darmo.

Turniej cyklu Grand Slam w Centrum Rekreacyjno – sportowym UKIEL w Olsztynie potrwa do niedzieli.

……………………………………………………………………………

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015

turniej główny kobiet
grupa A
Carol/Maria Clara (Brazylia) – Trybuła/Kłoda (Polska) 2:0 (21:11, 21:16)
Polki zajęły 4. miejsce w grupie i nie awansowały do dalszej fazy.

grupa B
Kessy/Day (USA) – Włoch/Stepień (Polska) 2:0 (21:16, 21:12)

Grupa H
Kołosińska/Brzostek (Polska) – Bawden/Clancy (Australia) walkower – kontuzja jednej z zawodniczek z Argentyny
Polki wygrały grupę i awansowały do 1/8 finału.

turniej główny mężczyzn
grupa F
Emanuel/Ricardo (Brazylia) – Łosiak/Kantor (Polska) 1:2 (21:19, 10:21, 14:16)
Gibb/Patterson (USA) – Łosiak/Kantor (Polska) 1:2 (21:23, 21:19, 9:15)

Grupa G
Herrera/Gavira (Hiszpania) – Kądzioła/Szałankiewicz (Polska) 2:0 (21:15, 23:21)
Schalk/Saxton (Kanad) – Kądzioła/Szałankiewicz (Polska) 0:2 (16:21, 25:27)

Grupa H
Fijałek/Prudel (Polska) – Fuchs/Windscheif (Niemcy) 2:0 (21:12, 21:17)
Fijałek/Prudel (Polska) – Kapa/McHugh (Australia) 2:0 (21:18, 21:11)

(mświn/łw)

Więcej w siatkówka plażowa
Grand Slam Olsztyn 2015: krótka przygoda iławskiego siatkarza

Zaledwie dwa sety trwała przygoda iławianina Macieja Rudoła z turniejem Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Nasz siatkarz plażowy w parze z Maciejem Kosiakiem z Łodzi...