Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gminy mogą się starać o pieniądze na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli. „Wypłaty będą ekspresowe”

Fot. fotolia

Od 1 kwietnia samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli. Jak informuje Ministerstwo Edukacji, do rozdysponowania jest 180 milionów złotych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 10 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach są zawieszone. Od środy 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

Pieniądze dla samorządów na zakup sprzętu mają pomóc w prowadzeniu zdalnego nauczania. W komunikacie MEN podano, że jest to efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, by Komisja Europejska zgodziła się na przekazanie środków zaoszczędzonych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa właśnie za zakup laptopów i tabletów.

O pieniądze może się ubiegać każda gmina, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Resorty edukacji i cyfryzacji zapewniają, że procedura starania się o środki, a także ich wypłata, będą ekspresowe. Kwota, jaką gmina będzie mogła dostać, ma wynosić co najmniej 40 tysięcy złotych. Nie będzie potrzebny wkład własny.

Resort cyfryzacji podpowiada, aby samorządy już teraz oszacowały swoje potrzeby, mogą też same kupić sprzęt, za co po złożeniu wniosku, dostaną zwrot.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, uczniowie, samorządy, gminy, nauczyciele, komputery
Ponad 116 mln złotych dla polskich klubów piłkarskich. PZPN ogłosił pakiet pomocowy

PZPN w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa stworzył pakiet pomocowy o wartości 116 milionów złotych. Na tę kwotę składa się m.in. 50 milionów łącznie dla...

Zamknij
RadioOlsztynTV