Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gmina Olsztyn organizuje transport na szczepienie przeciw COVID-19. Sprawdź numer specjalnej infolinii

Fot. pixabay.com

Osoby mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień będą mogły skorzystać z transportu. W Olsztynie uruchomiono specjalną infolinię – podał ratusz.

Polecenie organizacji transportu wydał wojewoda warmińsko-mazurski. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie osoby, które będą mogły skorzystać z tego rozwiązania powinny mieć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N bądź odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami.

Infolinia skierowana do osób zainteresowanych skorzystaniem z transportu będzie działać pod numerem telefonu 603 777 858. Będzie czynna wyłącznie w dni robocze w godzinach od 8 do 15.

Jak podał urząd miasta, aby zgłosić potrzebę skorzystania z transportu zorganizowanego przez miasto Olsztyn, osoby legitymujące się wymaganymi dokumentami, po umówieniu terminu i godziny szczepienia, powinny zadzwonić pod numer infolinii. Tam należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego, numer orzeczenia o niepełnosprawności lub odpowiednio numer legitymacji inwalidzkiej.

Należy przedstawić także termin i godzinę szczepienia oraz adres właściwego punktu szczepień, do którego osoba zainteresowana ma być dowieziona. Na infolinię nie należy dzwonić przed umówieniem wizyty w punkcie szczepień.

Potrzebę transportu należy zgłosić najpóźniej na 2 dni przed datą szczepienia. Koszt organizacji transportu w 100 procentach ma pochodzić z budżetu państwa.

 

Autor: A.Libudzka (PAP)
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, telefon, infolinia, szczepienia
Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia przeciw COVID-19

O północy z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Do wyboru mają oni niemal sześć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV