Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Głupota czy prowokacja? Symbol rosyjskiej agresji na starych autach w Iławie

Zdjęcie pochodzi z mediów społecznościowych

Na dwóch pojazdach stojących przy alei Jana Pawła II w Iławie została namalowana litera Z. Symbol kojarzony z rosyjską agresją na Ukrainę, został umieszczony na wozie bojowym i starej ładzie.

Sprawą, po zgłoszeniu przez jednego z mieszkańców Iławy, zajęła się policja – powiedziała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej komendy.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację i wykonali zdjęcia. Okazało się w trakcie czynności, że właściciel pojazdów nic nie wiedział. Oświadczył, że trzyma on zezłomowany wóz bojowy, jak również starą ładę, na działce u swojego znajomego i nie wiedział, że ktoś je porysował.

00:00 / 00:00

– To symbol, który wzbudza strach i nie powinien być wykorzystywany w Polsce – podkreśliła pani Alina, która uciekła przed wojną z Kijowa.

Wzbudza emocje – agresji i strachu. Kiedy widzi się ten znak, w głowie jest Rosja, bomby i ludzka tragedia.

00:00 / 00:00

Zgodnie z polskim prawem zakazane jest używanie lub propagowania symboli lub nazw wspierających agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Kto narusza zakaz, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, wojna na Ukrainie, wojna w Ukrainie
Bezpieczniej w Iławie. Zainstalowano kolejne kamery

Iława rozbudowuje system miejskiego monitoringu. W mieście nad Jeziorakiem jest już około stu kamer, które ułatwiają służbom czuwanie nad bezpieczeństwem. Zainstalowano cztery kolejne - powiedział nam...

Zamknij
RadioOlsztynTV