Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gdzie w regionie odbędą się miejskie sylwestry? Sprawdźcie sami

Olsztynianie przywitali Nowy Rok na Placu Dunikowskiego. Fot. K. Piasecka

Sylwester pod chmurką. Jeszcze kilka lat temu niezwykle popularny w Polsce, także w Warmińsko-Mazurskiem, sposób witania Nowego Roku. Potem nastała pandemia koronawirusa, a teraz – z najróżniejszych przyczyn – takie imprezy to już prawdziwa rzadkość.

W Warmińsko-Mazurskiem jest 50 miast i okazuje się, że Sylwestra na świeżym powietrzu nie organizują 3 największe, czyli Olsztyn, Elbląg i Ełk. Koszta to najważniejszy argument. Wyjaśnia to Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza.

Szukając oszczędności, postanowiliśmy nie organizować sylwestra miejskiego, ponieważ w pierwszej kolejności tniemy te wydatki, których brak będzie najmniej odczuwalny dla mieszkańców. Nie chcemy obniżać poziomu usług publicznych i żeby nie utrudniać mieszkańcom załatwienia najważniejszych spraw.

00:00 / 00:00

Sylwestra pod chmurką nie będzie też w Elblągu, o czym wiadomo już od kilku miesięcy – przypomina rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak.

Powodem są wysokie koszty i brak środków na ten cel. Już przy układaniu programu oszczędnościowego we wrześniu zrezygnowaliśmy z organizacji tej imprezy.

00:00 / 00:00

Nie będzie też miejskiej zabawy sylwestrowej w największym mazurskim mieście, Ełku. Mówi zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański.

Zdecydowały o tym względy oszczędnościowe, ale też względy związane z naszym zdrowiem. Nie znaczy to, że nie wrócimy do wspólnych powitań, ale być może wymyślimy nową formułę.

00:00 / 00:00

Jak to wygląda w miastach powiatowych regionu? Sylwestra pod chmurką nie będzie w Bartoszycach i Braniewie. W Działdowie zaplanowano jedynie pokaz fajerwerków, natomiast w Iławie pokaz laserów. Takiej imprezy nie będzie także w Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Nidzicy, Nowym Mieście Lubawskim, Ostródzie i Szczytnie. Inne miasta w regionie również zrezygnowały z organizowania takiej zabawy – to Barczewo, Biała Piska, Bisztynek, Dobre Miasto, Górowo Iławeckie, Jeziorany, Korsze, Olsztynek i Orneta. Imprezy sylwestrowej pod chmurką nie będzie również w Mikołajkach, Miłakowie, Miłomłynie, Młynarach, Morągu, Pasymiu, Pieniężnie, Reszlu, Rucianym-Nidzie, Rynie, Sępopolu, Suszu, Tolkmicku, Węgorzewie, Wielbarku i Zalewie.

We Fromborku odbędzie się symboliczne przekazanie życzeń przy muzyce. W Pasłęku impreza sylwestrowa na świeżym powietrzu nie będzie masowa i potrwa od 23.00 do 00.30.

Będzie za to miejski sylwester w Kisielicach – zapowiada Agata Barańska z domu kultury w Kisielicach.

Sylwestra w tym roku zaczynamy o 23 w amfiteatrze miejskim. Będą atrakcje m.in. muzyka i ogniska.

00:00 / 00:00

Zabawę pod chmurką organizuje Mrągowo – mówi rzecznik mrągowskiego ratusza Paweł Krasowski.

W tym roku proponujemy sylwestrową dyskotekę z dj-em. Wszystko rozpocznie się o godzinie 22, a zakończy się po godzinie 1. Podobnie jak roku temu, rezygnujemy z fajerwerków, a wszystko to z myślą o zwierzętach, które jak wiadomo, ciężko znoszą te atrakcje.

Krótką zabawę sylwestrową przygotowuje Pisz – zapowiada burmistrz Andrzej Szymborski.

Wszystko zacznie się o 22.00 na rynku miejskim. Będzie muzyka i życzenia od władz miasta.

Zabawa będzie również w Orzyszu – mówi Joanna Kamieniecka z Polany Kultury.

Od 22.30 będzie muzyka, a potem władze miasta złożą mieszkańcom życzenia.

Natomiast 1 stycznia wspólną zabawę zaplanowały samorządy Olecka i Gołdapi.

Autor: P. Karpiszen/M. Zbrożek
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Nowy Rok, samorządy, Sylwester, miasta, zabawa sylwestrowa, powitanie nowego roku
Gdzie i w czym na zabawę sylwestrową? Styliści odpowiadają

Wielkimi krokami zbliża się sylwestrowa noc. Wiele osób się przygotowuje się do pożegnania starego i powitania nowego roku. Tzw. domówki to najczęstszy sposób spędzenia sylwestrowej nocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV