Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gdzie sprawdzić autokar przed wakacyjnym wyjazdem? Jest kilka możliwości

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

W Olsztynie i powiecie olsztyńskim w tym roku kontrole nie będą przeprowadzane w miejscu wyznaczonym, lecz będzie to tzw. mobilny punkt. Policjanci oraz funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zapraszają do kontaktu wszystkich zainteresowanych sprawdzeniem autobusu przed wycieczką. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Ponadto na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, autokar
Plaże oblegane, a ratowników brak. Policja prosi: uważajmy na siebie nawzajem

Plaże nad mazurskimi i warmińskimi jeziorami są oblegane przez szukających w wodzie ochłody, ale nie ma na nich jeszcze ratowników. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Tak...

Zamknij
RadioOlsztynTV