Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gdzie jest najgłośniej? Mapa akustyczna w Elblągu będzie zaktualizowana

Fot. fotolia

W Elblągu powstanie nowa mapa akustyczna. Ma wskazać miejsca, w których mieszkańcy narażeni są na największe natężenie hałasu. Zgodnie z przepisami takie mapy są aktualizowane co pięć lat.

W ostatnich latach pomiary wskazały ma tereny leżące wokół obiektów przemysłowych oraz wzdłuż tras komunikacyjnych. Najgłośniejsze ulice w Elblągu to Kościuszki, Orla, Robotnicza, 12 Lutego, Browarna i aleja Grunwaldzka.

Samorząd ma nie tylko obowiązek co pięć lat odnawiać mapę akustyczną, ale przede wszystkim, we wskazanych badaniami miejscach wprowadzić działania zapobiegawcze. Mają one charakter krótko- i długoterminowy. To na przykład ograniczenie prędkości samochodów, co zmniejsza hałas od silników i od opon

– tłumaczył Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na wykonanie mapy akustycznej. Firma, która go wygra, będzie miała 3 miesiące na zrobienie pomiarów hałasu i naniesienie ich na mapę. Badania wskażą, czy wprowadzony pięć lat temu Program ochrony przed hałasem przyniósł efekty. Wtedy ma kilku ulicach, nie tylko w centrum ustawione zostały znaki ograniczające prędkość w godzinach od 22 do 6.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w hałas
Właścicielka psa ukarana naganą. Szczekanie przeszkadzało sąsiadowi

Właścicielka owczarka Fado została ukarana naganą za to, że szczekanie jej pupila było uciążliwe dla sąsiada. Sprawą szczekającego psa musiał zająć się Sąd Okręgowy w Elblągu,...

Zamknij
RadioOlsztynTV