Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tajemnice czasu

Zniszczony zegar na wieży kościoła w Kwitajnach fot. Sławomir Ostrowski

Odejście starego i nadejście nowego roku bardzo często kojarzy nam się ze zmianą kalendarza. Od lat jest on bowiem rachubą i wyznacznikiem czasu. W minioną niedzielę w „Dziecinadzie” zawiłości związane właśnie z kalendarzem wyjaśnił nam Pan Leszek Błaszkiewicz – astronom z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. W cotygodniowym cyklu „Kulturałki” zaprezentowaliśmy Wam bardzo interesujący poradnik Wydawnictwa Zielona Sowa. Książka pt.”Jak zostać kimś i nie zwariować?” przedstawia 25 atrakcyjnych zawodów takich jak między innymi dziennikarz, fotograf, tancerz czy piosenkarz.

Przy każdej profesji znajduje się test sprawdzający czy mamy odpowiednie predyspozycje do wykonywania danego zawodu. Polecamy Waszej uwadze tę niezwykle wciągającą lekturę! Od kilu tygodni w audycji prezentujemy cykl dotyczący zasad Savoir Vivre. Tym razem dowiedzieliśmy się w jaki sposób powinniśmy zachowywać się podczas rodzinnych przyjęć. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste, jak nam się wydawało. Czy zawsze pamiętacie o tym, aby przywitać się ze wszystkimi członkami spotkania i czy macie w zwyczaju dziękować za zaproszenie? Jeżeli nie mieliście okazji wysłuchać 4 odcinka na antenie, odsłuchajcie teraz, znajduje się tuż pod tekstem.

Miniona audycja była jednocześnie ostatnią w 2012 roku. Korzystając z okazji życzymy Wam wszystkiego co najlepsze w 2013 roku. Czekamy na Was po 9.00 na antenie Radia Olsztyn już 6 stycznia!

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV