Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Galeria Warmińska zmieniła właściciela. Co zmieni nowy właściciel?

Galeria Warmińska

Galeria Warmińska przy alei Sikorskiego w Olsztynie ma nowego właściciela. Został nim fundusz inwestycyjny Rockcastle z Afryki Południowej. Dotychczasowy właściciel Dariusz Miłek sprzedał ją za 150 milionów euro czyli prawie 650 milionów złotych. Rockcastle jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu.

Nowy właściciel zapowiada, że jest nastawiony na długofalowe inwestycje w obiekty o ugruntowanej pozycji i z dużym potencjałem rozwoju. Jego zdaniem, Galeria Warmińska spełnia te warunki. Rockcastle planuje wprowadzenie pewnych innowacji w funkcjonowaniu galerii. Chodzi m.in. o poprawę wewnętrznej komunikacji, co ułatwi przemieszczanie się klientom. Więcej szczegółów nie podano. Nowy właściciel nie zamierza zmieniać nazwy Galerii Warmińskiej, bo według niego, jest to marka bardzo dobrze rozpoznawalna wśród mieszkańców Olsztyna i całego regionu.

Galeria Warmińska została otwarta we wrześniu 2014 roku. Klienci mają do dyspozycji 170 sklepów znanych marek. Dochodzi do tego kino wielosalowe, kawiarnie, restauracje, klub fitness i salon zabaw dla dzieci.

 

 

(Karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Galeria Warmińska, Rockcastle
Gwiazdy Love Message Festival w Galerii Warmińskiej

Czeka nas impreza muzyczna na Lotnisku w Dajtkach w weekend 27 i 28 sierpnia. Na Love Message Festival zagraja dla nas m.in. Nana, Mr. President, Masterboy...

Zamknij
RadioOlsztynTV