Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fryzjerki walczyły w konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”

Anna Chabowska zajęła I miejsce, fot. M.Stankiewicz

Anna Chabowska, przyszła fryzjerka z Elbląga będzie reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w XV Ogólnopolskim Finale Konkursu  „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”.

Drugie miejsce zajęła Monika Drozd z Ostródy, a trzecie Jagoda Romanowska z Giżycka.

W wojewódzkim finale, którego gospodarzem był Elbląg, wzięło udział 7 najlepszych uczennic klas trzecich o specjalności fryzjer ze szkół zawodowych z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Organizatorem konkursu była Warmińsko- Mazurska Wojewódzka Komenda OHP.

Finalistki wylosowały wykonanie na oczach widowni wyjątkowych fryzur – ślubnych. Miały na to dwie godziny. Zwyciężczyni Anna Chabowska z Elbląga tremy nie miała, a temat dla niej był idealny. Jak przyznaje – lubi fryzury klasyczne i eleganckie.

Dodajmy – zwyciężczyni oprócz udział u w finale, w którym już w maju zmierzy się z szesnastką najlepszych w Polsce uczniów fryzjerstwa ze szkół zawodowych dostała też wyposażenie stanowiska fryzjerskiego.

W najbliższym tygodniu taki sam konkurs z cyklu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”, ale w z zakresu BHP rozegrany zostanie w Olsztynie. A w połowie maja Pasłęk będzie gospodarzem ogólnopolskiego finału najlepszych uczniów o specjalności stolarz.

Autorka: M.Stankiewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fryzjerstwo, OHP
Kursy, szkolenia i płatne staże. OHP ma propozycje dla młodzieży

"Od szkolenia do zatrudnienia" - to nowy projekt Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie. Hufiec proponuje bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe, zakończone stażem z wynagrodzeniem....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV