Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frombork zaprasza na Noc Muzeów

Choć Europejską Noc Muzeów obchodziliśmy tydzień temu, to Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku przekornie dziś otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Od Kopernika się zaczęło”.

Program wydarzeń jest bardzo bogaty. O tym, co przygotowano mówiła na antenie Radia Olsztyn Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku.

Animacje historyczne, kuchnia średniowieczna w ogrodzie – wszystko to w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pestis, która nie pierwszy raz zawita do Fromborka. Oprócz tego będzie targ rzemiosła, rękodzieła, ziół. Będzie można również zwiedzić Szpital Św. Ducha

– zachęcała organizatorka.

00:00 / 00:00

Ponadto przygotowano dużo wystaw, m.in. prac Zbigniewa Mieruńskiego, koncert organowy w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego i spacery. Około godziny 18. rozpocznie się tematyczny spacer po Wzgórzu Katedralnym i Muzeum w języku ukraińskim. A jeśli pogoda pozwoli organizatorzy zapowiadają także nocny pokaz nieba.

Autor: A. Kulik
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka we Fromborku. „Mamy w pamięci strażaków z Ukrainy”

W dniu świętego Floriana we Fromborku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej we fromborskiej archikatedrze. Mundurowi powierzali swoją służbę orędownictwu...

Zamknij
RadioOlsztynTV