Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Festyn służb mundurowych w Elblągu. Atrakcji nie zabrakło

Fot. J. Sulecki

Pokazy umiejętności i sprzętu, polowa kuchnia oraz konkursy z nagrodami. To tylko część atrakcji  festynu służb mundurowych w Elblągu.

Podczas imprezy można było uzyskać informacje na temat możliwości podjęcia służby w wojsku. Jakie podstawowe wymagania muszą spełnić kandydaci? Wyjaśnia Lucyna Lenartowicz z wojskowego centrum rekrutacji.

Przede wszystkim trzeba być osobą pełnoletnią oraz niekaraną. W zależności od tego, jakim korpusem jest się zainteresowanym, trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie. Trzeba być zdolnym psychicznie i zdrowotnie, ponieważ wszyscy kandydaci przechodzą badania psychologiczne oraz komisję lekarską.

00:00 / 00:00

Podczas festynu nie mogło zabraknąć gości z zagranicy.

00:00 / 00:00

TŁUMACZENIE

Jesteśmy w Polsce po to, aby trenować z naszymi sojusznikami w NATO. Budujemy też dobre relacje z mieszkańcami i utrwalamy zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w NATO.

– dodaje jeden z amerykańskich żołnierzy, stacjonujących obecnie w Polsce.

Fot. J. Sulecki

Swoje stanowisko przygotowała także Krajowa Administracja Skarbowa w Olsztynie, której aspirant Bogumił Lech opowiedział Radiu Olsztyn o swojej służbie z czworonogiem.

Zwierzaków nic nie zastąpi, bo mają specyfikę, ale też i swoje humory. Każdy pies jest szkolony do innych celów. Praca ta polega na zabawie. Jeżeli pies jest chętny do zabawy to tak samo jest chętny do pracy.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Rzecznik prasowa elbląskiego aresztu śledczego Anna Downar opowiedziała natomiast o specyfice pracy w Służbie Więziennej.

To służba, która nie tylko ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa społeczeństwu. Drugim hasłem jest resocjalizacja i pokazanie, że jest inny system wartości, którym należy się kierować w życiu.

00:00 / 00:00

Festyn służb mundurowych odbywa się corocznie na terenie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Piknik służb mundurowych w Elblągu. To już tradycja

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, armia, festyn
Formy przestrzenne z Elbląga doczekają się remontu

Centrum Sztuki Galeria EL odrestauruje kolejnych pięć form przestrzennych. Tym razem prace obejmą dzieła Jana Ziemskiego, Jerzego Fedorowicza, Adama Marczyńskiego, Macieja Szańkowskiego i Krystyna Zielińskiego. Wszystkie...

Zamknij
RadioOlsztynTV