Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piknik służb mundurowych w Elblągu. To już tradycja

Fot. Łukasz Węglewski

Piknik Służb Mundurowych i Dzień NATO – to wspólne święto służb mundurowych w Elblągu. Impreza jest organizowana od dziesięciu lat i jest nie lada gratką nie tylko dla dzieci, ale też dla osób interesujących się pracą wojska, policji czy straży pożarnej.

To prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, ale też dla osób interesujących wojskiem, techniką, sprzętem oraz pracą każdej ze służb, bo są one przedstawicielami różnych dziedzin.

Festyn wymyślony został przed laty, by pokazać trzy służby, które mają swoje święta w maju: straż pożarną, straż graniczną i obecny Pułk Wsparcia Dowodzenia, będący jest następcą Batalionu Dowodzenia. I ta jednostka jest gospodarzem pikniku.

Jak podkreśliła mjr Monika Jabłońska, wszystkie służby są razem nie tylko w czasie zabawy, ale przede wszystkim współpracują ze sobą na co dzień.

W imprezie uczestniczą też strażnicy miejscy, policja i żandarmeria, służba celno-skarbowa, służba więzienna, leśnicy, a także Dowództwo Wielonarodowej Dywizji i Żuławski Pułk Logistyczny. Piknik Służb Mundurowych odbywa się na placu ćwiczeń przy ulicy Królewieckiej. Potrwa do godziny 18.00.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Uczczono XXX-lecie samorządu terytorialnego

Pamiątkowe medale, wspomnienia oraz podsumowanie trzydziestu lat samorządu terytorialnego. W elbląskim ratuszu staromiejskim odbyła się uroczysta sesja rady miejskiej. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w 2020...

Zamknij
RadioOlsztynTV