Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fałszywi wnuczkowie znów aktywni

Oszuści wykorzystujący metody na wnuczka i na policjanta znów aktywni. W tym tygodniu zaatakowali w Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim i Elblągu.

W tym ostatnim mieście 69-letni mężczyzna stracił 39 tysięcy złotych. Policjanci apelują szczególnie do seniorów, żeby zachowali czujność, gdy dzwoniący poda się za członka rodziny i poprosi o gotówkę. Oszuści najczęściej podają się za wnuczka i twierdzą, że mieli wypadek, są chorzy i nie mogą osobiście przyjść po pieniądze. Aby je wyłudzić, często podają się za policjanta, prokuratora czy sędziego.

Policjanci radzą, by osobę podającą się za członka rodziny wypytać o szczegóły zdarzenia, o których opowiada i nie podejmować natychmiastowej decyzji o przekazaniu pieniędzy. Należy poprosić o kolejny telefon za pół godziny. A po zakończeniu rozmowy warto skontaktować się z kimś bliskim i sprawdzić czy telefonujący jest tym, za kogo się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba powiadomić policję.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba powiadomić policję pod bezpłatnymi numerami alarmowymi 997 lub 112.

 (kan/bsc/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnuczek
W Elblągu wciąż działają „fałszywi wnuczkowie”

W Elblągu oszuści znów okradli dwie starsze osoby na "fałszywego wnuczka i policjanta". W tym tygodniu dzwonili w sumie do kilkunastu osób podając się za krewnego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV