Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miłość potrafią okazać na wiele sposobów. Z okazji swojego święta dziadkowie czytali wnuczkom

Fot. Adobe stock

Wczoraj babcie, dziś dziadkowie mają swoje święto. Nie tylko życzenia i prezenty, ale przede wszystkim ważny jest kontakt z wnuczkami.

W Olsztynie dzieci miały okazję posłuchać bajek, które seniorzy czytali z tej okazji w miejskich bibliotekach. W jednej z nich przedszkolakom czytał Henryk Lachowicz, który zapewnia, że wnukowie mają u niego specjalne przywileje.

Wnuków się bardziej kocha niż własne dzieci. Nie ma co ukrywać. Nie wiem z czego to wynika, ale na pewno tak jest, że wnukom na więcej się pozwala, bardziej się toleruje. Być może dlatego, że ma się większe doświadczenie.

Dzień dziadka powstał po tym, jak zaczęło funkcjonować święto babci – te święta powstały w Polsce stosunkowo niedawno. W 1964 roku propozycję utworzenia takiego święta miał opublikować tygodnik „Kobieta i życie”. Przyjmuje się, że święto zaczęło funkcjonować w 1969 roku.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnuczek, biblioteka, senior, Dzień Dziadka
Bliższe spotkania – 21.01.2020

Dzień Babci i Dziadka to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. „Rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania”...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV