Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ewakuacja mieszkańców po odkryciu niewybuchu na dnie jeziora

Archiwum RO. Fot. Marynarka Wojenna RP

Mieszkańcy domów stojących przy kilku ulicach w Orzyszu zostaną w piątek przed południem ewakuowani na czas usuwania przez saperów niewybuchu odnalezionego w jeziorze przy plaży miejskiej.

Niewybuch to prawdopodobnie pocisk przeciwczołgowy kalibru 120 mm. Został odnaleziony na dnie jeziora Orzysz w pobliżu plaży miejskiej. W piątek mają go podjąć i wywieźć na pobliski poligon służby saperskie marynarki wojennej z Gdyni. Na czas tej akcji zostanie ewakuowanych około 100 mieszkańców domów stojących przy kilku najbliższych ulicach.

Według służb miejskich, obowiązkowa ewakuacja obejmie całą ulicę Leśną, 1 Maja i Wiklinową oraz część ulicy Kanałowej i Ełckiej. Na tych ulicach będzie całkowicie wstrzymany w tym czasie ruch drogowy. Ewakuowanym wyznaczono miejsce tymczasowego pobytu w stołówce szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Wojska Polskiego.

Uprzejmie prosimy mieszkańców wskazanych ulic o opuszczenie swoich domów do godz. 9.30 oraz zamknięcie wszystkich zewnętrznych drzwi i okien

– podał w komunikacie gminny zespół zarządzania kryzysowego.

Akcja saperów jest zaplanowana w godz. 9.30-11. Wcześniej do mieszkańców terenów wyznaczonych do ewakuacji mają dotrzeć policjanci i strażacy. – Proszę być spokojnym, wszyscy mieszkańcy zostaną zawiadomieni i ewakuowani – zapewnił na portalu społecznościowym burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski.

Autor: M. Boguszewski (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, Orzysz, ewakuacja
Dwóch chłopców zostało rannych w pożarze. Siedemnaście osób straciło dach nad głową

Dwójka dzieci została ranna w ,do którego doszło w Turzy Wielkiej pod Działdowem. Ogień strawił część wielorodzinnego budynku – ewakuowano w sumie siedemnaście osób. Pożar wybuchł...

Zamknij
RadioOlsztynTV