Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch chłopców zostało rannych w pożarze. Siedemnaście osób straciło dach nad głową

Zdjęcie jest lustracją do tekstu.

Dwójka dzieci została ranna w ,do którego doszło w Turzy Wielkiej pod Działdowem. Ogień strawił część wielorodzinnego budynku – ewakuowano w sumie siedemnaście osób.

Pożar wybuchł w niedzielne popołudnie w drewnianym garażu, gdzie nastolatek w towarzystwie 5-letniego chłopca naprawiał motorower. Co dokładnie się stało? To ustalą śledczy, ale obaj chłopcy mocno ucierpieli – powiedziała sierżant sztabowa Justyna Nowicka.

13-latek z poparzeniami został przewieziony karetką do szpitala w Działdowie, a jego 5-letni brat z poważniejszymi poparzeniami przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie.

Ogień strawił także całe poddasze sąsiedniego budynku zamieszkałego przez 4 rodziny. Wszyscy zdążyli się ewakuować jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Mieszkańcy ostatnią noc spędzili u najbliższych. Czy będą mogli wrócić do domów? To będzie zależało od decyzji inspektora nadzoru budowlanego i PKP, które jest właścicielem budynku. Jeśli koszt remontu będzie zbyt wysoki, mieszkańcy trafią do innych kolejowych lokali.

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, szpital, ewakuacja, 13-latek, poparzenia
Nie będzie już walczył z COVID-19. Szpital miejski w Elblągu zaczyna przyjmować pacjentów

Elbląski Szpital Miejski im. Jana Pawła II powoli wraca do normalnego funkcjonowania. Część placówki przy ulicy Żeromskiego była wyłączona pod potrzeby oddziału zakaźnego przystosowanego do leczenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV