Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europoseł Krzysztof Jurgiel: Realizujemy program rolny Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Jurgiel. Fot. P. Getka

Od 2015 roku realizujemy w Polsce program rolny Prawa i Sprawiedliwości – przypomniał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn europoseł PiS Krzysztof Jurgiel.

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi dodał, że jest to część strategii odpowiedzialnego rozwoju oraz paktu dla obszarów wiejskich. Krzysztof Jurgiel przekonywał, że opłacalność produkcji rolnej jest podstawą funkcjonowania rolników i obszarów wiejskich.

To jest jakby cały kręgosłup polityki rolnej naszego rządu i teraz wchodzą nowe elementy. Teraz też pan prezes i pan premier zapowiedzieli, że zrobią taki Nowy Ład w rolnictwie. Rozmawiałam z ministrem Pudą, urzędnicy przygotowują część rozwiązań. Ja uważam, że trzeba byłoby wzmocnić działania dotyczące rynków rolnych, czyli opłacalności produkcji rolnej i o tym też rozmawiałem z panem premierem.

W Porannych Pytaniach europoseł PiS poinformował również, że głosował przeciwko rezolucji w sprawie „Unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030”. Krzysztof Jurgiel przekonywał, że jeden z filarów unijnego Zielonego Ładu jest szkodliwy dla naszego kraju.

Zapisy, które ostatecznie zostały w tym dokumencie wpisane, stawiają nas w trudnej sytuacji. Gorsza sytuacja ekonomiczna rolnictwa i narzucane wskaźniki – one nie miały uzasadnienia. Dlatego byłem przeciw.

„Unijna strategia na rzecz bioróżnorodności 2030” została przyjęta mimo sprzeciwu części europosłów przez Parlament Europejski. Strategia zakłada między innymi, że do roku 2030 co najmniej  30% gruntów oraz mórz w Unii będzie pod ochroną.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Poranne Pytania, rolnik, program
Propozycja debaty liderów PiS i PO oraz pomysł na skrócenie czasu pracy. Obejrzyj Poranne Pytania

Czy polityczna debata między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem ma sens? Zastanawiali się nad tym posłowie Janusz Cichoń z KO i Wojciech Kossakowski z PiS, którzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV