Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Europa Plus Twój Ruch odsłania karty przed wyborami do PE

Wojciech Penkalski (Twój Ruch). Fot. Łukasz Węglewski

Filozof, profesor Uniwersytetu w Białymstoku Małgorzata Kowalska otwiera listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim.

W gronie kandydatów są też m.in. adwokat, dziennikarz i poseł. Zaprezentowano ich w Białymstoku.

Otwierająca listę prof. Małgorzata Kowalska, od urodzenia związana jest z Podlasiem. Zdecydowała się startować do Europarlamentu, by – jak to określiła – pogodzić Europę z regionem i z Polską. Jej hasło to „inwestycja w kapitał ludzki i społeczny”.

Wśród kandydatów jest też dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński. Powiedział, że jeśli zostanie wybrany, będzie chciał rozwijać kulturę w regionie, a przede wszystkim festiwale muzyczne.

Z listy komitetu Europa Plus Twój Ruch startują także adwokat Mirosław Woroniecki, który będzie chciał zająć się prawem europejskim oraz prezes stowarzyszenia na rzecz dzieci i kobiet Maja Antosik, ekonomistka Jolanta Kwaśniewska, przedsiębiorca i rolnik Sławomir Gromadzki, ekonomistka Edyta Polkowska-Krupińska, elektroradiolog Kamil Żebrowski i fizyk Ewa Maria Hołuszko. Listę zamyka poseł Twojego Ruchu Wojciech Penkalski. (pap/wchr/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, Parlament Europejski, PE
Symulacja wyborów do europarlamentu

Ponad 100 uczniów kilku elbląskich szkół średnich wzięło udział w symulacji wyborów do europarlamentu. Elbląg jest jedynym miastem w północnej Polsce, które razem z Fundacją Schumana...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV