Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elżbieta Rafalska: „Bezrobocie jest, a jakby go nie było”

Fot. Kamil Olszewski

O tym czy podwyżka płacy minimalnej do 2250 złotych będzie miała wpływ na rządowy program 500+ i bezrobociu – mówiła w Porannych pytaniach minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Minister Rafalska mówiła także o paradoksie województwa warmińsko-mazurskiego. Mimo, że w regionie jest najwyższe bezrobocie 9,9 procent, to brakuje tu rąk do pracy.

W rejestrach osób bezrobotnych ubywa osób długotrwale bezrobotnych i bezrobotnych. W 2015 roku mieliśmy 82 tysiące osób zarejestrowany, a dzisiaj mamy 50 tysięcy 300 osób. To dużo, ale jednak znacznie mniej. Znaczna część osób to osoby, które rejestrują się na składkę z ubezpieczenia zdrowotnego. Ostatnie badania pokazywały, że nawet 40 procent rejestruje się ze względu na składkę zdrowotną. Rzeczywiście mimo wysokiego bezrobocia trudno jest znaleźć ręce do pracy (…) Mamy duży potencjał niewyczerpanych krajowych zasobów.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Elżbietą Rafalską

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, minister, rodzina, Elżbieta Rafalska
Program „Opieka 75+”, zarobki pracowników socjalnych, spotkanie z wyborcami. Minister Elżbieta Rafalska z wizytą w Iławie

O programach socjalnych i wynagrodzeniach pracowników działających w tym sektorze w Iławie mówiła minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Spotkała się tam z wyborcami,...

Zamknij
RadioOlsztynTV