Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski: „Sułek” jest ponadczasowy

Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski to aktorzy teatralni, telewizyjni, filmowi ale także radiowi. Od lat kojarzeni są ze słuchowiskiem Jacka Janczarskiego pt.”Kocham Pana, Panie Sułku”, w którym odtwarzają rolę Elizy i tytułowego Sułka.

Historia tego cyklu słuchowisk zaczęła się w 1973, kiedy reżyser Jerzy Markuszewski zamówił u Janczarskiego cykl komediowy. Nie precyzował tematyki, ale powiedział ma być śmiesznie i mają występować baba i chłop. Pierwsza emisja miała miejsce jeszcze tego samego roku w programie III Polskiego Radia w Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym.

Słuchowiska cyklu były następnie emitowane w różnych programach, głównie w Trójce, choć także w Jedynce. W większości odcinków jedynymi bohaterami cyklu są tytułowy pan Sułek – niezbyt inteligentny, wieczny uczeń szkoły podstawowej oraz rencistka pani Eliza, która jest jego opiekunką. Aktualnie aktorzy podróżują po Polsce prezentując słuchowisko przybyłej publiczności.

 

(msz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kowalewski
„Xięgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk, Nike 2015

Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych. Opowiadana przez Zmarłych a przez Autorkę dopełniona metodą koniektury, z wielu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV