Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

24 przyszłych dowódców policji rozpoczęło elitarne szkolenie w Szczytnie

Szkolenie dowódców operacji policyjnych w WSPol w Szczytnie

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęło się elitarne szkolenie dowódców operacji policyjnych.  Funkcjonariusze szlifują swoje umiejętności podczas dowodzenia w sytuacjach kryzysowych.

24 policjantów z całej Polski rozpoczęło szkolenie teoretyczne i praktyczne. Elementy dowodzenia ćwiczone są na specjalnym symulatorze działań. Jest on przeznaczony do prowadzenia treningu sztabowego z wykorzystaniem wirtualnego systemu symulacji komputerowej. Narzędzie to umożliwia wypracowanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz doskonalenie dowodzenia. Na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie gier decyzyjnych na poziomie taktyczno – strategicznym.

Specjalistyczny kurs dla dowódców akcji i operacji policyjnych należy do kursów elitarnych, na który kierowani są oficerowie przewidziani do pełnienia funkcji dowódcy lub zastępcy dowódcy w Komendzie Głównej Policji, komendach wojewódzkich i Komendzie Stołecznej Policji.

Szkolenie dowódców operacji policyjnych w WSPol w Szczytnie

Szkolenie dowódców operacji policyjnych w WSPol w Szczytnie

Redakcja: BSChromy za D. Bruski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WSPol, Wyższa Szkoła Policji
Jedyna w kraju szkoła dla oficerów policji rozpoczęła nowy rok akademicki

Dziś nowy rok akademicki rozpoczną słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (WSPol). Uroczystą inaugurację zaplanowano na godz.10:00. Naukę rozpocznie na pierwszym roku około tysiąca słuchaczy, ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV