Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elblążanin autorem projektu Korona Jezior Ziemi

Projekt Korona Jezior Ziemi

Jest szansa na to, że najwyżej położone na świecie jezioro będzie nosić nazwę Elbląg.

Ten niezbadany do tej pory zbiornik znajduje się w Chile na wysokości ponad 6 tysięcy metrów. Elbląg będzie patronować wyprawie nurków, która ma szansę jako pierwsza je przebadać. Wyprawę organizuje dr Kamil Iwankiewicz, dziekanem Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Elblągu i autor pionierskiego projektu badawczego „Korona Jezior Ziemi”.

00:00 / 00:00

Jesteśmy już po rozmowie z organizacją, która zrzesza parki narodowe w Ameryce Południowej i mamy zielone światło do nadania nazwy temu zbiornikowi – powiedział Radiu Olsztyn szef planowanej wyprawy. Ideą działań Kamila Iwankiewicza jest nurkowanie w najwyżej położonych jeziorach znajdujących się na siedmiu kontynentach.

00:00 / 00:00

Skład wyprawy i jej termin nie są jeszcze znane. Jest szansa, że powstanie film z wyprawy. Nakręci go elbląski dokumentalista Sławomir Malinowski. (mstan/bsc)

Kamil Iwankiewicz – politolog, doktor nauk ekonomicznych, grotołaz i alpinista, instruktor nurkowania, specjalista w nurkowaniu głębinowym i jaskiniowym. Rekordzista świata w nurkowaniu wysokogórskim. Fot. ze strony www.wyprawy.az.pl

Kamil Iwankiewicz zdobywa Koronę Jezior Ziemi. Fot. autor projektu

Jeziora objęte projektem Korona Jezior Ziemi. Fot. ze strony www.wyprawy.az.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, jeziora, Korona Jezior Ziemi
Żeglarze wciąż na jeziorach, a mazurscy ratownicy podsumowują sezon

Ponad 500 interwencji odnotowali w minionym sezonie członkowie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy udzielili pomocy ponad 700 osobom, z których prawie 100 trafiło do szpitali. Sezon...

Zamknij
RadioOlsztynTV