Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Elblążanie zbierali dary dla potrzebujących. Poznaliśmy wyniki zbiórki Banku Żywności

Fot. Elbląski Bank Żywności

Dziewięć i pół tony darów zebrał w Przedświątecznej Zbiórce Elbląski Bank Żywności. To wyjątkowy rekord, bo nigdy dotąd nie udało się zgromadzić tyle produktów, i to zaledwie w dwa dni. W akcję zaangażowanych było pół tysiąca wolontariuszy.

Żywność zbierana była nie tylko w Elblągu, ale także w Suchaczu, Młynarach i w Starym Polu. Efekt tej zbiórki nie jest jeszcze znany. W samym Elblągu stale z pomocy Banku Żywności korzysta dwa i pół tysiąca elblążan. Dodatkowo jeszcze około 500 podopiecznych raz w tygodniu przychodzi np. po chleb. Akcje świąteczne organizowane są dwa razy w roku. Przynoszą radość zarówno obdarowanym, jak i darczyńcom. Cele są dwa, czyli sama zbiórka oraz kształtowanie postaw społecznych – tłumaczy dyrektor banku Teresa Bocheńska. W darach są ponad dwie tony mąki, różne produkty potrzebne na święta, ale też mnóstwo słodyczy.

Dodajmy, wolontariusze wciąż pomagają pracownikom Banku Żywności w sortowaniu darów i przygotowywaniu ich do konkretnych odbiorców. Są to organizacje społeczne czy parafie, mające pod opieką osoby potrzebujące wsparcia. Od wtorku paczki będą wydawane.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. Elbląski Bank Żywności

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wigilia, jedzenie, dary, rekord, potrzebujący, Teresa Bocheńska
Dary trafiły do potrzebujących czworonogów. To ostatnia odsłona akcji „Zima z pupilem”

Po weekendowym finale naszej radiowej akcji "Zima z pupilem" dziś karma i ciepłe koce trafiły do bezdomnych zwierząt. Przypomnijmy, że tym razem wspólnie z naszymi słuchaczami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV