Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska Spółka Aquapark do likwidacji

Odkryty basen w Elblągu

Elbląscy radni podjęli decyzję o likwidacji Spółki Aquapark. Została ona powołana na dwa miesiące przed końcem urzędowania byłego prezydenta Grzegorza Nowaczyka, a jej głównym zadaniem miała być budowa centrum wodno-rekreacyjnego oraz rewitalizacja krytej pływalni przy ul. Robotniczej i basenu odkrytego w Parku Dolinka.

Po wygranych wyborach prezydent Jerzy Wilk od razu zapowiedział jej zamknięcie. Spółka miała kosztować rocznie aż pół miliona złotych, nie ma efektów jej pracy, a miasto szuka oszczędności: -To pierwsza taka decyzja, czeka nas dalsze szukanie oszczędności, bo mamy problem z domknięciem budżetu – stwierdził prezydent.

Przeciw rozwiązaniu spółki byli jedynie radni PO. Uważają, że to za wcześnie, bo prezes Spółki Aquapark podejmowała działania, które miały doprowadzić do znalezienia inwestora. – Nieznane są na razie inne pomysły na budowę parku wodnego niż przez zewnętrzne finansowanie – uważa radny PO Henryk Gawroński. – To zrobiła się polityczna sprawa. Spółka jest ”gorącym kartoflem”. Ja tylko pytam, co w zamian? – powiedział Radiu Olsztyn radny.

Urszula Kocięcka, prezes Spółki Aquapark nie chciała dziś komentować decyzji Rady Miasta. Zapowiedziała, że ma gotowe zestawienie podjętych od lutego działań. Być może, po uzgodnieniu z prezydentem Jerzym Wilkiem zaprezentuje je mediom na specjalnej konferencji. (stank/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Jarosław Kaczyński: przyszłość Elbląga to port i przemysł

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził dziś Elbląg. Spotkał się z Jerzym Wilkiem, po raz pierwszy po jego zaprzysiężeniu na prezydenta miasta. Podtrzymał obietnice dążenia do tego,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV