Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jarosław Kaczyński: przyszłość Elbląga to port i przemysł

Jarosław Kaczyński i prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas otwarcia nowego bulwaru nad rzeka Elbląg, fot. M. Stankiewicz

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził dziś Elbląg. Spotkał się z Jerzym Wilkiem, po raz pierwszy po jego zaprzysiężeniu na prezydenta miasta.

Podtrzymał obietnice dążenia do tego, by zbudować kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, tak by Elbląg stał się 4. polskim portem morskim. Prezes Kaczyński jest zdania, że Elbląg powinien powrócić do korzeni czyli do rozwijania przemysłu. I to było głównym tematem rozmów z prezydentem Wilkiem o przyszłości miasta.

Elbląg potrzebuje reindustrializacji. – To, że po 1989 roku wycofano z miasta przemysł to był poważny błąd, który teraz trzeba naprawić – uważa prezes PiS, który właśnie z Elbląga startował wówczas skutecznie do senatu.

Jarosław Kaczyński zapewnił też o wsparciu działań władz miasta, ale bez sterowania z Warszawy. Prezydent Jerzy Wilk przypomniał jak wielu polityków PiS odwiedziło ostatnio Elbląg i nadal uważa, że ma pomoc ekspertów będzie liczył: – Było tu wielu byłych ministrów i doradców z których wiedzy nadal powinno się korzystać.

Prezes Jarosław Kaczyński jeszcze raz pogratulował działaczom PiS wyborczego sukcesu. Podziękował też elblążanom za zaufanie. (stank/as)

politycy PiS na otwarciu bulwaru nad rzeką Elbląg, fot. M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wilk, kaczynski, Hofman
Wspólny rejs motorówkami Pętlą Żuławską

Dwie Fale - z Elbląga i Kaliningradu płyną we wspólnym rejsie Pętlą Żuławską. To drugie, wspólne przedsięwzięcie zaprzyjaźnionych klubów motorowodnych. W ubiegłym roku płynęli z Elbląga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV