Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska akcja szczepień zwalnia. Już teraz można zaszczepić się bez rejestracji

Z powodu braku chętnych w Elblągu zwolniła akcja szczepień na COVID-19. Punkt prowadzony przez personel szpitala miejskiego podał do tej pory ponad 30 tysięcy dawek.

Choć w lodówkach jest zapas wszystkich preparatów, to wykonywanych jest teraz niewiele ponad połowę zaplanowanych szczepień i dużo łatwiej z nich skorzystać – praktycznie od ręki – mówi koordynatorka elbląskiego punktu szczepień Alina Owczarek:

Każdego dnia można do nas przyjść, nawet dzisiaj, i przyjąć szczepionkę bez wcześniejszego zapisu oraz rejestracji. Przechodząc obok hali, można zajść i się zaszczepić.

00:00 / 00:00

Obecnie jako pierwsza dawka preferowana jest szczepionka Pfizera, choć można wybrać także inne. Jest też opcja przyjęcia drugiej dawki w innym punkcie, wtedy trzeba zgłosić zmianę:

Mamy wszystkie szczepionki, więc jeśli ktoś potrzebuje przenieść się z drugą dawką z innego punktu, bo w innym mieście zaszczepił się pierwszą dawką, wystarczy, że do tamtego punktu zadzwoni i poprosi, żeby uwolniono jego skierowanie. Będąc w Elblągu może u nas przyjąć drugą dawkę.

00:00 / 00:00

Punkt Szczepień Powszechnych w Elblągu jest czynny od godz. 8.00 do 18.00, ale chętni zwykle przyjmowani są nieco dłużej.

Autor: M. Stankiewcz/K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, szczepienia, szczepionka, koronawirus, COVID-19
Brakuje chętnych na szczepienie w punkcie powszechnym w Pasłęku

Ponad 25 i pół tysiąca osób zaszczepiono do tej pory w powiecie elbląskim. Cały czas można zaszczepić się w punkcie szczepień powszechnych, który znajduje się Zespole...

Zamknij
RadioOlsztynTV