Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy sportowcy zagrali dla jednej z najlepszych polskich łyżwiarek

Fot. Mira Stankiewicz

Jesteśmy sportową rodziną, dlatego wspieramy naszą wielką zawodniczkę i koleżankę – mówią elbląscy sportowcy, kibice i działacze. Dziś na stadionie Olimpii Elbląg został rozegrany mecz charytatywny na rzecz Erwiny Ryś-Ferens.

Ta jedna z najbardziej zasłużonych reprezentantek Polski w łyżwiarstwie szybkim, czterokrotna olimpijka walczy z ciężką chorobą. Potrzebne są pieniądze, ale też wsparcie i dobra energia z rodzinnego miasta. Ikona polskiego łyżwiarstwa szybkiego Helena Pilejczyk apeluje, by nie zapominać o dawnych mistrzach. Jak mówi – trzeba pamiętać o nich w dobrych i złych chwilach, otworzyć serca kiedy jest taka potrzeba.

Erwina Ryś-Ferens nie mogła być obecna na meczu. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać jej podziękowań dla rodzinnego miasta za organizację meczu na jej ukochanym stadionie, na którym zaczynała swoją karierę.

Cały czas trwa społeczna zbiórka na rzecz byłej reprezentantki Polski. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o przyznanie zasłużonej łyżwiarce stypendium, takiego które otrzymują medaliści olimpijscy.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Mira Stankiewicz

Fot. Mira Stankiewicz

Fot. Mira Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Cgmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Erwina Ryś-Ferens
Elbląscy sportowcy pomogą jednej z najlepszych polskich łyżwiarek

Erwina Ryś-Ferens, pochodząca z Elbląga jedna z najlepszych w historii polskich łyżwiarek szybkich, zmaga się z nowotworowem. 65-letnia dziś była zawodniczka porusza się na wózku inwalidzkim....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV