Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy sportowcy pomogą jednej z najlepszych polskich łyżwiarek

Erwina Ryś-Ferens. Fot. Wikipedia

Erwina Ryś-Ferens, pochodząca z Elbląga jedna z najlepszych w historii polskich łyżwiarek szybkich, zmaga się z nowotworowem. 65-letnia dziś była zawodniczka porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebuje pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

Z tej okazji jutro (13 września 2020 r.) w Elblągu odbędzie się mecz charytatywny Gramy dla Erwiny. Oldboje Olimpii zmierzą się z Przyjaciółmi Sportu.

– To nie przypadek, bo mistrzyni reprezentowała przez lata właśnie nasz klub – tłumaczy Janusz Buczkowski – współorganizator wydarzenia.

00:00 / 00:00

Mecz na stadionie Olimpii rozpocznie się przy Agrykoli o godz. 16. W przerwie na torze Kalbar pojadą na wrotkach dawni koledzy Erwiny Ryś-Ferens. P

Erwina Ryś-Ferens edna z najwybitniejszych polskich zawodniczek. W latach 70. i 80. zdobyła ponad 80 medali MP, trzy razy stawała na podium Mistrzostw Świata. Jest uczestniczką czterech igrzysk olimpijskich. Tylko tam opuściło ją szczęście – lokowała się zawsze w pierwszej piątce, nie udało się zdobyć ani jednego medalu.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w łyżwiarstwo szybkie
Ikona polskiego łyżwiarstwa szybkiego, elblążanka Helena Pilejczyk świętuje 88. urodziny

W swojej ponad 20-letniej karierze sportowej Helena Pilejczyk zdobyła wiele tytułów i medali - w tym ten najcenniejszy, olimpijski. Wywalczyła go na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV