Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląscy seniorzy aktywnie spędzają wolny czas. To zasługa m.in. specjalnej kampanii

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Elbląscy seniorzy aktywnie spędzają wolny czas oraz dbają o swój stan zdrowia. Wszystko za sprawą specjalnej kampanii, podczas której najstarsi mieszkańcy miasta mogą skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów i przygotowanych atrakcji.

Zdaniem Teresy Urban, przewodniczącej Elbląskiej Rady Seniorów, wbrew pozorom właśnie seniorzy są jedną z najaktywniejszych grup wiekowych.

Zawsze są ciekawe warsztaty, tańce i poczęstunki. Ci, którzy uczestniczą w różnego rodzaju klubach, organizacjach seniorskich oraz uniwersytecie trzeciego wieku, to są często osoby po 80. roku życia. Dalej obserwujemy u nich wysoką aktywność. Chcą się spotykać, wyjechać na wycieczkę oraz przyjść na wykłady.

00:00 / 00:00

Zapytaliśmy elbląskich seniorów, w jaki sposób na co dzień spędzają swój czas.

Powiem prawdę, że nie narzekam. Wszystko ze mną OK, zdrowie mi dopisuje, działka oraz rower są – człowiek się rusza, żeby nie siedzieć w domu. (…) Stowarzyszenie kobiet aktywnych, uniwersytet trzeciego wieku – ciągle gdzieś jestem i ciągle gdzieś chodzę.

00:00 / 00:00

Według szacunków miasta w Elblągu seniorzy stanowią niecałe 25 procent wszystkich mieszkańców.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kampania, seniorzy
W Olsztynie trwa Europejski Zlot Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Do Olsztyna przyjechali seniorzy z wielu państw starego kontynentu. W stolicy regionu trwa Europejski Zlot Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Takie wydarzenie odbywa się już 15 raz. Wśród...

Zamknij
RadioOlsztynTV