Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg: w koszarach powstaną mieszkania komunalne

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Elbląg planuje oddać, do końca roku, 42 mieszkania komunalne.

Powstaną w tzw. miasteczku szkolnym przy ulicy Saperów w dawnym budynku koszar, który przez ostatnie lata służył jako siedziba Zespołu Szkół Hotelarskich. Szkoła została zlikwidowana, a część obszernego gmachu miasto sprzedało starostwu powiatowemu.

– Resztę przejęło Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Powstanie tam 35 mieszkań dwupokojowych, 6 kawalerek i 1 dostosowane do potrzeb niepełnosprawnego lokatora.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

O mieszkanie w Elbląskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego może ubiegać się osoba, która nie posiada innego mieszkania i ma stałe dochody. Elblążanie liczą, że do mieszkań w dawnych koszarach trafią młode rodziny, których nie stać na kupienie własnego lokum na otwartym rynku nieruchomości.

W Elblągu na mieszkania komunalne czeka około 300 rodzin. Odzyskane lokale przyznawane są przede wszystkim według kolejności zapisu na liście. Część oczekujących otrzymuje lokale socjalne, czyli te o obniżonym standardzie.

Mieszkania przy ulicy Saperów mogą być oddane do użytku, po modernizacji i dostosowaniu budynku do potrzeb lokatorów, nawet pod koniec tego roku.

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, mieszkania, koszary, mieszkania komunalne, Saperów
W Elblągu rusza gra o wakacyjny staż

W Elblągu rozpoczyna się trzecia edycja programu "Gra o wakacyjny staż". Do 22 kwietnia organizator czyli Elbląska Izba Gospodarcza czeka na zgłoszenia fundatorów stażów. Posłuchaj relacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV