Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg szykuje się do Mistrzostw Europy i Świata

Siatkówka niepełnosprawnych, na zdjęciu zawodnicy IKS Atak Elbląg

Samorząd Elbląga i największa w mieście uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa pomogą w organizacji Mistrzostw Europy 2013 i Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce na siedząco.

Gospodarzem obu turniejów jest Elbląg, a głównym organizatorem Integracyjny Klub Sportowy Atak. To największe na świecie w ciągu najbliższych 2 lat imprezy w sporcie osób niepełnosprawnych, nazywane ”małą paraolimpiadą”.

Dla miasta to nie tylko honor, ale i okazja do pokazania się ­- uważa prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. Doświadczenia miast -gospodarzy EURO 2012 pokazały, że sport to świetna promocja i okazja do goszczenia tysięcy gości. Miasto udostępni niepełnosprawnym siatkarzom obiekty, zapewni promocję imprez oraz przeprowadzi kampanię edukacyjną.

PWSZ już znalazł ponad 40 wolontariuszy, którzy będą towarzyszyć sportowcom na mistrzostwach. To dla nas wielkie wyzwanie, a dla studentów okazja do zdobycia nowych kompetencji – wyjaśnia rektor elbląskiej PWSZ prof. Zbigniew Walczyk.

Mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco kobiet i mężczyzna odbędą się w Elblągu we wrześniu. W czerwcu przyszłego roku miasto będzie gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata. Polska w walce o organizację turniejów pokonała wiele federacji z innych państw między innymi Rosję i Niemcy. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Elbląg
Elbląg przyznaje nagrody kultury

W Elblągu wręczono doroczne nagrody w dziedzinie kultury. Tytuł Kreatora Kultury otrzymały trzy osoby. Anna Selke - od niemal 20 lat prowadzi Klub Środowisk Twórczych Krypta....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV