Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przyznaje nagrody kultury

W Elblągu wręczono doroczne nagrody w dziedzinie kultury. Tytuł Kreatora Kultury otrzymały trzy osoby.

Anna Selke – od niemal 20 lat prowadzi Klub Środowisk Twórczych Krypta. Wspiera młodych artystów i organizuje wydarzenia, w tym koncerty jazzowe. Adrianna Ronżewska-Kotyńska – architekt, projektantka i malarka oraz Piotr Imiołczyk – nauczyciel i pasjonat historii, który przygotowuje inscenizacje historyczne z udziałem dzieci i młodzieży.

Największą frajdę sprawia mi to, że młodzi ludzie chcą poznawać swoją własną historię. Często też szukają w rodzinnych archiwach postaci, które brały udział w ważnych wydarzeniach historycznych – powiedział Radiu Olsztyn Piotr Imiołczyk.

Tytuł Wydarzenia Roku otrzymał Jazzbląg Festiwal. Podczas pierwszej edycji festiwalu, latem ubiegłego roku, zagrała czołówka polskich jazzmanów. Towarzyszyli im muzycy z całego regionu.

Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga trafiła do wybitnie utalentowanego ucznia elbląskiej szkoły muzycznej, Mikołaja Wojciechowskiego.

Na gali zostały również wręczone elbląskie stypendia artystyczna. Otrzymało je 26 młodych ludzi, a tegoroczna pula stypendiów to 25 tysięcy złotych. (ajarz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura
Studencka muzyka lat 70-tych

W Niedzieli odkrywców nietypowa tematyka. Wsłuchujemy się w głosy artystów kultury studenckiej lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W Olsztynie był to czas szczególny. Na obu uczelniach pojawiło...

Zamknij
RadioOlsztynTV