Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Elbląg szuka rodziców zastępczych. Właśnie ruszyła kampania informacyjna

Fot. Adobe Stock

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu szuka kandydatów do prowadzenia rodzin zastępczych. W naborze i szkoleniach przeszkodziła pandemia.

Teraz rusza kampania promocyjna, bo wciąż potrzebni są opiekunowie dla dzieci, które z różnych powodów muszą zmienić dom. Towarzyszy jej hasło „Ty też możesz komuś pomóc dorosnąć”.

Obecnie w Elblągu jest ponad 170 rodzin zastępczych, w których wychowuje się prawie 270 dzieci. Autorzy kampanii nie ukrywają, że rodzicielstwo zastępcze to czekanie. To praca wdzięczna, będąca zarazem wyzwaniem. Potrzebna jest wielka odpowiedzialność, bo w wielu przypadkach dzieci zabrane z rodzin, którym nie udało się przezwyciężyć kryzysu z alkoholem, narkotykami, niezaradnością albo zagubieniem nie mają dokąd wrócić.

Dla rodziny zastępczej oznacza to nie tylko zwykłe codzienne sprawy związane ze szkołą, zabawą czy życiem domowym. To również wsparcie dzieci tęskniących za rodziną i rodzicami, ale też zmagających się z traumą krzyków, awantur czy bicia. Bycie rodzicem zastępczym niesie za sobą także spełnienie, satysfakcję i dumę z osiągnięć dziecka. Nagrodą jest uśmiech, obserwowanie, jak dziecko staje się szczęśliwe i gotowe na wejście w dorosłe życie.

Mieszkańcy Elbląga zainteresowani którąś z form rodzicielstwa zastępczego powinni szukać informacji w siedzibie MOPS-u przy ulicy Winnej 9.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci, dziecko, nabór, kampania
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony. Do kiedy będzie można korzystać ze świadczenia?

Po raz kolejny przedłużony został zasiłek opiekuńczy z ZUS dla rodziców - tym razem do 25 czerwca, czyli do zakończenia roku szkolnego. Przysługuje rodzicom dzieci do...

Zamknij
RadioOlsztynTV