Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg przygotowuje się na zdalną pracę szkół. „Dyrektorzy codziennie stają przed nowymi wyzwaniami”

Fot. Adobe stock

Problem zachorowań w szkołach i przedszkolach narasta, codziennie dochodzą nowe zgłoszenia o zakażonych koronawirusem uczniach, nauczycielach i personelu placówek oświatowych – informują władze Elbląga.

Zawieszone zajęcia ma teraz prawie pół tysiąca dzieci i nastolatków, w tym ponad setka maluchów ze żłobków i przedszkoli.

Sprawą organizacji zajęć w tak trudnej sytuacji zajmują się dyrekcje szkół. Codziennie stają przed nowymi wyzwaniami i dobrze sobie z tym radzą

– podkreśla wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.

W przyszłym tygodniu zaplanowano spotkanie ze wszystkimi szefami elbląskich placówek oświatowych, po to by powiedzieć co może zrobić dla nich samorząd i wysłuchać potrzeb. Jak uważa Janusz Nowak, trzeba się liczyć z przyjęciem wariantu z pracą zdalną.

Samorząd Elbląg już przygotowuje miejsca do pracy i nauki online w szkołach, bo nie wszyscy nauczyciele i uczniowie mają do tego warunki w domach.

Konieczne było m.in. odwołanie wszystkich zajęć w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 1. Na zwolnieniach lekarskich i kwarantannach przebywa w sumie 18 nauczycieli i 3 pracowników obsługi. Prawdopodobnie do końca października cała placówka będzie działała online. Szkoła Podstawowa nr 4 przeszła na nauczanie hybrydowe. Tylko maluchy z klas 1-3 mogą przychodzić na zajęcia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła, nauka, klasa, koronawirus
Koronawirus w szpitalu rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim

Ognisko koronawirusa tworzy się w szpitalu rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim. Wirusa wykryto tam u siedmiu fizjoterapeutów. Dotąd placówka nie miała styczności z SARS-Cov-2. Jak mówi dyrektor...

Zamknij
RadioOlsztynTV