Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Elbląg przygotowany na niekorzystną aurę. Rozpoczyna się Akcja Zima

Niezależnie od pogody, Elbląg już w listopadzie rozpoczyna Akcję Zima. Plan zimowego utrzymania dróg, chodników, przystanków i torowisk tramwajowych podzielony został między komunalnymi spółkami. Jak co roku pieczę nad koordynacją tych działań sprawuje Departament Dróg Urzędu Miasta.

Stałym utrzymaniem w Elblągu jest objętych około 220 kilometrów dróg publicznych. Są one podzielone na trzy kategorie, w zależności od natężenia ruchu i znaczenia, jakie spełniają w sieci komunikacyjnej miasta.

Pierwsza dotyczy głównych dróg. I tam w 30 minut po ustaniu opadów pojawią się służby.

Jest gotowych ponad 20 pojazdów z pługami, piaskarek i piaskarko – solarek

– tłumaczy Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza.

Są też pojazdy do odśnieżania chodników, skwerów, parków czy cmentarzy. Co ważne, w przypadku opadów ciągłych służby zimowe będą przez cały czas dbać o możliwe najlepsze utrzymanie dróg według zimowych standardów.

Na stronach internetowych elbląskiego ratusza jest dostępny aktualny wykaz miejsc oraz osób, do których elblążanie mogą zgłaszać swoje uwagi związane z utrzymaniem dróg w czasie zimy. Przez całą dobę jest dostępny numer komórkowy i stacjonarny do Dyspozytora Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ratusz, piaskarki, Łukasz Mierzejewski, Akcja Zima
Oskarżała o stalking, a sama została uznana za winną. „To jeszcze nie koniec”

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu zapadł wyrok w sprawie Małgorzaty W. Kobieta była oskarżona o to, że od grudnia 2016  do lutego 2018 roku składała fałszywe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV