Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oskarżała o stalking, a sama została uznana za winną. „To jeszcze nie koniec”

Wyrok w sprawie Małgorzaty W. Fot. A. Pastuszka

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu zapadł wyrok w sprawie Małgorzaty W. Kobieta była oskarżona o to, że od grudnia 2016  do lutego 2018 roku składała fałszywe zeznania odnośnie prześladowania ze strony rolnika spod Elbląga. 43-latka ma zapłacić Janowi Golikowi 20 tysięcy zadośćuczynienia.

Przypomnijmy, w listopadzie 2018 roku sąd jednak uniewinnił mężczyznę i uznał, że żadnego prześladowania z jego strony nie było. Po takim rozstrzygnięciu 66-latek, który od samego początku podkreślał, że nie dopuszczał się nękania, pozwał kobietę o składanie fałszywych zeznań, które naruszyły jego dobre imię. Małgorzaty W. nie było na sali sądowej podczas ogłaszania wyroku.

Pokrzywdzony Jan Golik, który wystąpił w roli oskarżyciela posiłkowego już zapowiedział, że to nie koniec spotkań na sali sądowej. Wraz ze swoim prawnikiem planuje założyć Małgorzacie W. sprawę z powództwa cywilnego.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Nowy gmach sądu przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Fot. A. Dembińska /portel.pl

 

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wyrok, rozprawa, sąd rejonowy
Jest wyrok za gangsterskie porachunki na stacji benzynowej w Nidzicy

W grudniu 2016 roku doszło do strzelaniny na stacji benzynowej. Brali w niej udział czterej mężczyźni, którzy od jakiegoś czasu byli ze sobą skonfliktowani. Sąd skazał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV