Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg pożegnał wybitną łyżwiarkę Helenę Pilejczyk

Fot. J. Sulecki

W Elblągu odbył się pogrzeb Heleny Pilejczyk. W pożegnaniu zmarłej w zeszłą niedzielę łyżwiarki wzięli udział najbliżsi, przedstawiciele świata sportu oraz mieszkańcy Elbląga.

Oto jak zapamiętali Heleny Pilejczyk elblążanie.

Zawsze była wspaniałą kobietą. Bardzo kulturalna i ciepła. Nigdy nie odczuwało się, aby czuła się gwiazdą. Pani Helena była wspaniałym człowiekiem (…) Jaką była osobą? Była przede wszystkim stanowcza. Była osobowością, która nie miała nie wiadomo jakiego mniemania o sobie (…) Służyła wszystkim pomocą i radą

– mówili mieszkańcy.

Helena Pilejczyk urodziła się 1 kwietnia 1931 roku. Talent do łyżwiarstwa szybkiego odkryto w Elblągu, gdzie zamieszkała w 1950 roku. Kariera sportowa była pełna sukcesów.

Helena Pilejczyk była brązową medalistką igrzysk olimpijskich oraz srebrną medalistką mistrzostw świata w 1960 roku. Zmarła w wieku 92 lat. Jej ciało spoczęło na cmentarzu Agrykola w Elblągu.

Posłuchaj wypowiedzi

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Zmarła Helena Pilejczyk, medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim

Autor: J.Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pogrzeb, łyżwiarstwo szybkie, Mistrzostwa Świata, Helena Pilejczyk, łyżwiarka
W Elblągu uczczono pamięć „Szarotki”. Była bohaterką Powstania Warszawskiego

Była bohaterką, wynosiła rannych spod ostrzału. W setną rocznicę urodzin na cmentarzu Agrykola w Elblągu wspominano sanitariuszkę Powstania Warszawskiego Aleksandrę Obrycką pseudonim Szarotka. Na uroczystości zorganizowanej...

Zamknij
RadioOlsztynTV