Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg liczy pasażerów komunikacji miejskiej. Ma to pomóc w regulowaniu kursów

Fot. ZKM w Elblągu

W autobusach komunikacji miejskiej w Elblągu trwa liczenie pasażerów. Jest to możliwe dzięki, zamontowanym w  pojazdach, bramkom odnotowującym każde wejście do autobusu.

Dane trafiają do systemu i będą analizowane w celu wprowadzania ewentualnych zmian w poszczególnych kursach, a nawet na całych liniach. Liczenie zaczęło się pod koniec wakacji, ale ten realny obraz jak elblążanie korzystają z autobusów będzie widoczny w najbliższych jesiennych tygodniach i na początku zimy. Wtedy więcej elblążan korzysta z komunikacji, a największą grupą są uczniowie i studenci.

Dzięki temu można oszacować czy dane kursy są potrzebne, czy może trzeba zwiększyć częstotliwość, bo liczba pasażerów w danych godzinach jest całkiem spora

– tłumaczy Michał Górecki, rzecznik elbląskiego ZKM.

Od styczna Zarząd Komunikacji Miejskiej radykalnie zmienił system i sieć linii. Jest on wciąż korygowany, także po uwagach mieszkańców. Zarząd Komunikacji Miejskiej zapowiada, że raport z liczenia potoków pasażerskich będzie gotowy pod koniec roku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Nowa inwestycja na elbląskiej Wyspie Spichrzów. Archeolodzy i geolodzy zakończyli badania

Jest szansa, że budowa obiektu pod nazwą Porta Mare na elbląskiej Wyspie Spichrzów ruszy pod koniec tego roku. Obiekt powstanie w ramach Programu Fabryka Agencji Rozwoju...

Zamknij
RadioOlsztynTV