Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg i Mrągowo głosują na projekty budżetów obywatelskich

widok Elbląga z góry, fot. UM Elbląg

Panorama Elbląga. Fot. UM Elbląg

Tylko do północy można głosować na ponad sto pomysłów przyjętych w tegorocznym budżecie obywatelskim w Elblągu.

W Elblągu do południa swoje głosy oddało ponad 13 tysięcy dorosłych elblążan – powiedział Radiu Olsztyn Arkadiusz Kowalczyk z Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Elblągu:

00:00 / 00:00

Wynik głosowania i wybrane w głosowaniu inwestycje, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, poznamy pod koniec października. Elbląg przeznaczył na nie 2 miliony złotych. Pieniądze podzielono na 5 okręgów.

Promenada przy placu Unii Europejskiej w Mrągowie. Fot. M. Sochacki

Natomiast w Mrągowie właśnie rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Zespół koordynujący projekt wybrał 7 z 20 propozycji. Teraz mieszkańcy zdecydują, które z nich będą zrealizowane w przyszłym roku. Są to m.in. plac zabaw, korty tenisowe czy wymiana asfaltu na jednej z ulic. W budżecie obywatelskim miasta jest 200 tysięcy złotych.

W Mrągowie głosowanie potrwa do 17 października. Swoje głosy mogą oddawać osoby na stałe zameldowane w Mrągowie. Wyniki będą znane 21 października.

(mstan/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Mrągowo
Naukowcy zbadali gdzie najbezpieczniej przekopać Mierzeją Wiślaną

Przekopanie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej w Piaskach albo Nowym Świecie będzie najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego – oceniają naukowcy. Najgorzej na przyrodę wpłynęłoby przekopanie Mierzei...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV