Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg cały w kwiatach

W Elblągu rozpoczęło się sadzenie pierwszych dywanów kwiatowych. Fot. M. Stankiewicz


Jak co roku, dzień po ”zimnej Zośce” w Elblągu rozpoczęło się sadzenie pierwszych dywanów kwiatowych. Będzie ich w tym roku 9.

Motywem przewodnim kwiatowej dekoracji Elbląga są ludowe wycinanki. Kompozycje będą zdobić miasto aż do jesieni. Na pełny efekt trzeba poczekać jeszcze 3 tygodnie, tyle bowiem trwa sadzenie kwiatów. – Ile ich będzie na razie nie wiadomo, ale ich liczba idzie w dziesiątki tysięcy – wyjaśnia Leon Budzisiak, dyrektor Zieleni Miejskiej w Elblągu. Wykorzystanych zostanie 15 gatunków roślin, w sumie może to być ponad 130 tysięcy sztuk.

Przy ulicy Hetmańskiej powstaje właśnie ogromnych rozmiarów herb Elbląga z 8 tysięcy białych i czerwonych begonii. Na ułożenie wycinanki przy Placu Jagiellończyka wykorzystanych zostanie aż 25 tysięcy roślin. Od wielu lat przygotowaniem i pielęgnacją kwiatowych obrazów zajmuje się Zieleń Miejska. Projekty wszystkich kompozycji są własne, podobnie jak rośliny użyte do ich wykonania. Kwiaty pochodzą z gospodarstwa ogrodniczego, które prowadzi elbląska Zieleń Miejska. (mstan/bsc)

W Elblągu rozpoczęło się sadzenie pierwszych dywanów kwiatowych. Fot. M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, kwiaty
Trzcinowy kryzys mimo urodzaju

Mimo, że na Żuławach Elbląskich mamy świetną trzcinę, popyt na nią spada. W dotkniętej kryzysem Europie popyt na trzcinę dachową spadł o połowę.  Jak powiedział Radiu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV