Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg będzie kształcił przyszłych lekarzy

Rektor uczelni doktor Magdalena Dubiella – Polakowska

W teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. W uroczystości wziął udział wojewoda Artur Chojecki.

Rektor uczelni doktor Magdalena Dubiella-Polakowska powiedziała na antenie Radia Olsztyn, że rozpoczynający się rok jest wyjątkowy.

To jest najbardziej prestiżowe wydarzenie w tradycji akademickiej każdej uczelni. Dla nas jest o tyle szczególne, że po wielu latach zabiegania o utworzenie kierunku lekarskiego, w tym roku po raz pierwszy będziemy ten kierunek otwierać

– powiedziała rektor Dubiella-Polakowska.

00:00 / 00:00

Obecny na uroczystej inauguracji wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki zwrócił uwagę na szanse jakie niesie ze sobą prężnie rozwijający się ośrodek akademicki w Elblągu.

Od jakości kształcenia zależy to, czy będziemy jako region się rozwijali. Zależy mi na tym, aby tak było. Patrząc na to jak rozwijają się elbląskie uczelnie jestem dość spokojny, że idzie to w dobrym kierunku.

00:00 / 00:00

To niewątpliwy sukces wieloletnich starań Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych – podkreśla podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych minister Andrzej Śliwka.

00:00 / 00:00

Poseł na Sejm Leonard Krasulski dodaje, że dzięki nowo otwartemu kierunkowi lekarskiemu elbląska Akademia dołączyła do elitarnego grona wyższych uczelni.

00:00 / 00:00

W elbląskiej Akademii studia rozpoczyna blisko 600 osób, a ponad 50 z nich na nowo powstałym kierunku lekarskim.

Autor: J. Sulecki
Redaktor: Ł. Sadlak/A. Niebojewska

Wojewoda A. Chojecki

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Artur Chojecki, Inauguracja, kierunek lekarski
UWM zainaugurował nowy rok akademicki. „Zajęcia będą prowadzone stacjonarnie”

Dziś w Kortowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zajęcia, po przerwie spowodowanej pandemią, będą tym razem w pełni stacjonarne. Studia...

Zamknij
RadioOlsztynTV