Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UWM zainaugurował nowy rok akademicki. „Zajęcia będą prowadzone stacjonarnie”

Fot. UWM/FB

Dziś w Kortowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zajęcia, po przerwie spowodowanej pandemią, będą tym razem w pełni stacjonarne.

Studia na UWM rozpocznie lub kontynuować będzie blisko 15 tysięcy osób zainteresowanych nauką na największej uczelni naszego regionu. Według wstępnych danych największą popularnością cieszył się kierunek lekarski, gdzie na jedno miejsce było aż 14 chętnych. Następne były: psychologia (13 chętnych na miejsce), filologia angielska (9), kryminologia (8), weterynaria (5). Do listy popularnych kierunków niezmiennie należą także prawo, informatyka, zarządzanie i ekonomia.

W ostatnim czasie studenci wielu wydziałów, ze względu na pandemię, uczestniczyli w zajęciach wyłącznie zdalnie. Rektor UWM mówił na antenie Radia Olsztyn, że choć ten okres wiele wszystkich nauczył, to w nowym roku akademickim zajęcia będą prowadzone stacjonarnie.

Chcemy wykorzystać to, czego się nauczyliśmy pod przymusem, czyli korzystania z narzędzi do prowadzenia zajęć na odległość, ale chcemy mieć kontakt ze sobą, bo to w kształceniu na poziomie wyższym jest absolutnie niezbędne

– mówił rektor UWM, profesor Jerzy Przyborowski.

W roku akademickim 2022/2023 na przyszłych studentów czekają trzy nowe kierunki na studiach I stopnia oraz dwa — na studiach II stopnia. Na studiach I stopnia na Wydziale Prawa i Administracji rozpocznie się kształcenie specjalistów w zakresie doradztwa podatkowego. Inżynieria w logistyce to z kolei nowy kierunek, który do swej oferty dydaktycznej dodał Wydział Nauk Technicznych. Nowym kierunkiem na studiach I stopnia na Wydziale Sztuki jest produkcja muzyczna i realizacja dźwięku.

Na studiach II stopnia w Szkole Zdrowia Publicznego pojawi się kierunek dietetyka, z kolei na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa kierunek leśnictwo.

Posłuchaj wywiadów:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Fot. UWM/FB

Fot. UWM/FB

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Inauguracja
UWM zakończył rekrutację. Ilu studentów rozpocznie naukę na uczelni?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zakończył rekrutację. Wiemy, ilu studentów już w przyszłym tygodniu rozpocznie naukę na uczelni. Jak powiedział rzecznik UWM Łukasz Staniszewski - zainteresowanie uczelnią...

Zamknij
RadioOlsztynTV